SOUTH COAST BALTIC

Od 2016 r. Miasto Darłowo jest partnerem projektu „South Coast Baltic”.

To inicjatywa transgraniczna, która promuje i rozwija turystykę wodną na południowych wybrzeżach Morza Bałtyckiego, od wyspy Rugia w Niemczech wzdłuż wybrzeża Polski i Rosji po Zalew Kuroński na Litwie. Miasta portowe z Danii, Polski, Niemiec i Litwy, stowarzyszenia marin i turystyki połączyły siły, aby uczynić ten obszar jeszcze bardziej znanym i jeszcze bardziej atrakcyjnym dla żeglarzy i właścicieli jachtów motorowych.

Podejmowane działania obejmują między innymi wspólne prezentacje na targach żeglarskich, publikację przewodnika po portach południowego Bałtyku, produkcję materiałów informacyjnych, tematyczne wydarzenia branżowe, serię szkoleń i warsztatów, a także wspólne wyjazdy studyjne, które prowadzić mają do zwiększenia konkurencyjności marin objętych projektem. Oprócz wspólnych działań marketingowych, partnerzy dążą do dalszej poprawy infrastruktury i usług w marinach tak by zaoferować gościom jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort w oparciu o nowe i nowoczesne udogodnienia.
Ten serwis informacyjny jest częścią działań projektu South Coast Baltic. Strona internetowa uruchomiona została w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Z jej pomocą możemy przybliżyć Cię do najpiękniejszego portu w Zachodniopomorskim – Portu Darłowo – Mariny Darłowo.

od lewej: kierownik projektu SCB miasto Darłowo – Tomasz Breszka, Burmistrz Miasta Darłowo – Arkadiusz Klimowicz, główny specjalista projektu SCB – Sławomir Herman. Targi Allt for sjön Stockholm 2019.

Od lewej: kierownik projektu SCB miasto Darłowo – Tomasz Breszka, Burmistrz Miasta Darłowo – Arkadiusz Klimowicz, główny specjalista projektu SCB – Sławomir Herman.
Targi Allt for sjön Stockholm 2019.

southcoastbaltic.eu